Blog

Crowdfunding co to jest ?

09 Czerwiec 2022

Crowdfunding co to jest ?

Każdy z nas czasem myśli o zainwestowaniu swoich środków w nieruchomości, ale nie zawsze dysponujemy dużą kwotą potrzebną na zakup apartamentu, z którego wynajmu moglibyśmy osiągnąć przyzwoitą stopę zwrotu.

Dlatego dobrym rozwiązaniem jest crowdfunding czyli grupowe inwestowanie w nieruchomości, gdzie nie trzeba dysponować tak dużą kwotą jaka byłaby potrzebna na zakup apartamentu czy innej nieruchomości. W przypadku inwestycji grupowej minimalny wkład zaczyna się np. od 40 000 zł. Inwestor lokuje kapitał poprzez udzielenie pożyczki spółce celowej, która nabywa nieruchomość np. lokal biurowy za środki uzyskane z pożyczek od kilku inwestorów. Spółka celowa dalej  wynajmuje nieruchomość, a inwestor otrzymuje co miesiąc wypłatę (procentowy iloczyn od udzielonej pożyczki).

Inwestowanie grupowe to dobra opcja dla początkujących inwestorów z mniejszym kapitałem, którzy szukają stabilnej, bezobsługowej inwestycji ze stałą stopą zwrotu.

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz.

Platinum Towers Management
© 2024. Platinum Towers Management. Wszelkie prawa zastrzeżone
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Pliki cookie są używane do personalizacji reklam.
Więcej informacji znajdziesz tu: Google Privacy & Terms